PINHOLE LT

  • The webform component textfield is not able to be displayed
  • The webform component email is not able to be displayed

Міжнародний Фестиваль фотографії

KIEVFOTOCOM

International Festival of Photography

за підтримки Посольства Литви в Україні

представляє

Литовська фотографія

Куратори виставки: Еглє Дялтувайтє і Гітас Скуджінскас

Автори: Арунас Кулікаускас, Дарюс Кузміцкас, Гєдрюс Пєтраускас,
Юргіта Рємєйкітє, Пятрас Саулєнас, Гітіс Скуджінскас,
Гінтаутас Трімакас і Вітаутас Разма, Артурас Валяуга

19-30.11.2010

майстер-клас: 20 листопада (субота) о 13:00
ГАЛЕРЕЯ РА Б. Хмельницького, 32

Як незручно і ірраціонально виглядає життя через об’єктив pinhole з точки зору більшості сьогоднішніх глядачі, які завжди поспішають, але ніколи не встигають. Рinhole фотографія позбавляє наше повсякденне життя однєї з головних "переваг": поспіху та інерції. Рinhole фотографія - протилежність всьому, до чого ми звикли сьогодні. Ніщо не відбувається механічно - потрібно терпіння, не можна просто подивитися – потрібно бачити. Рinhole фотографія завжди рухається проти течії, розмірковуючи про світло і час.
Захоплення зображення через отвір вимагає ідентифікації з навколишнім простором. Втручання чужорідного тіла в ньому, фактично дезавуює необхідний медитативний аспект, який є важливим як дихання в цьому процесі. Останній знаходиться у владі людини і апарату, а не програмного забезпечення - керований, але ніколи не контролюється. Людина залежить від апарату, і навпаки. Апарат стає розширенням людського - іншими словами, третє око. Таким чином, це не інструмент, а персоніфіковане альтер-его, яке виробляє відчуття зі світла і часу.

Рinhole фотографія кепкує з успіху. Цього поняття просто не існує в її вимірі. Ви можете оцінювати, вимірювати, прогнозувати, але відчуття, які проходять крізь апарат, ніколи не залежать від розрахунків. Для рinhole факт фотографування важливіший за зображення, свідоме фіксування емоцій переважає над фіксуванням суб’єкту. Реальність і переконливість зображення залежить від симбіотичного зв’язку між людиною і апаратом.

Фіксування світла у розтягнутому часі, що є сутністю рinhole фотографії, неминуче додає певну містику в образ. Він має особливу ауру, що наділяє його двозначним статусом. Здається, що рinhole камери були винайдені в спробах довести існування диявола з поважної причини.

Рinhole фотографія є єдиною філософією бачення світу, а інколи, і стилем життя.
Ті, знімають рinhole, одержимі фотографічним мисленням. Вони естети фотографії - або, можливо, аскети? Вони всі об'єднані відповідальністю і рефлективним підходом до фотографії і навколишнього середовища. Можливо, вони – єдині, хто в змозі споглядати світ через отвір pinhole під будь-яким кутом.
Рinhole фотографія, звісно, не може зупинити мить. Єдине, що рinhole може зупинити – це Ви, Ваші сповільнені думки і життєвий досвід. Рinhole фотографія є ключем до творчих роздумів про реальність.
© Eglė Deltuvaitė, 2010

Попередня реєстрація на безкоштовний майстер-клас на е-mail: kfc.classes@gmail.com
або за тел. 235 36 19