BY THE WAY

  • The webform component textfield is not able to be displayed
  • The webform component email is not able to be displayed

Міжнародний фестиваль фотографії KievFotoCom
за підтримки Польського Інституту у Києві

PolInst_logo_w.jpg

представляє фотопроект
Гжегожа Клятки (Польща)

22.10-7.11.2010

Галерея РА: вул. Б. Хмельницького, 32

«Автомобіль – одна з ікон вільної ринкової економіки Східної Європи, синонім свободи і незалежності. На початку дев’яностих суспільства, що швидко розвивались, надавали перевагу приватному транспорту. В Празі, наприклад, використання громадського транспорту знизилось з 90% у 1988 до 50% у 2005 році, де було зареєстровано 620 тисяч приватних автомобілів. Невдовзі, з найпопулярнішого продукту цивілізації автомобілі перетворились на об’єкт зневаги. Легкість пересування містом значно зменшилась. Вигляд людей, замкнених у своїх автомобілях, що опинились у нескінченних заторах, не має нічого спільного зі свободою чи незалежністю. Приватне авто сьогодні скоріше придатне для туризму, ніж для життя в місті.
То чим приваблює користування автомобілем?
Це може бути форма ідентифікації себе з певною соціальною групою, мода чи, навіть, поганий замінник домівки. Чим пояснюються безліч годин, проведених в заторах на шляху до місця роботи? Діставшись машини після роботи, ми, зазвичай, почуваємось так, ніби ми ще не вдома, але вже опинились у своєму особистому просторі».

В проекті “By the way” Гжегож Клятка з вікон власного автомобілю спостерігає за людьми на колесах, які про це й не здогадуються. Гублячись у потоці машин, він стає одним з них, але з об’єктивом. Ізольований простір дає змогу відчути себе захищеним і зосередженим, але прозорі вікна не ховають водія від сторонніх поглядів і об’єктиву. Фотографуючи людину, що залишилась на одинці з самим собою у власному обмеженому середовищі, автор відкриває нашим поглядам інтимний момент щирості з самим собою і з супутниками просто посеред потоку машин і людей.
Роботи Г. Клятки цікаво інтерпретують визначену тему Фестивалю – «Habitat» («Середа буття»). Художня цінність його робіт не викликає сумніву, адже він є представником легендарної Опавської школи фотографії. Перша в Україні виставка вже визнаного в Польщі фотографа відкриває программу ювілейного Фестивалю.
www.kievfotocom.com