SLEEPING BEAUTIES

Міжнародний Фестиваль фотографії

KievFotoCom

International Festival of Photography

за підтримки Французького культурного центру

представляє фотопроект

Вінсан Біто

(Франція)

Sleeping beauties

10 – 18 листопада 2010 р.
Відкриття 09 листопада о 19.00
Майстер-клас за участю фотографа відбудеться 10 листопада 2010 р. о 19.00
Галерея РА: м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 32
Попередня реєстрація на безкоштовний майстер-клас Вінсана Біто на е-mail: kfc.classes@gmail.com
або за тел. 235 36 19

Аеропорт – одна з тих публічних установ, що охороняються якнайкраще. Переповнений подорожувальниками вдень, вночі аеропорт перетворюється на величезний порожній склад, де люди, що чекають на свій ранній рейс чи пересадку, і не можуть дозволити собі номер у готелі,намагаються знайти відпочинок і сон.
Вокзали розташовані у передмісті, і тому там вночі завжди можна зустріти прояви життя, всередині чи ззовні. Натомість, аеропорти віднесені далеко за межі міст, на край світу,і вночі тут панує лише тиша і порожнеча.
Втілюючи цей проект, Вінсан Біто намагається передати жахливі відчуття, що були його постійними мовчазними супутниками впродовж багатьох годин роботи в аеропортах. Щоночі місце, призначене для того, щоб зустрічати тисячі відвідувачів у русі, стає повною своєю протилежністю, тим, чим його ніхто і уявити не міг. Досконала аномалія.
Світло відіграє принципову роль у цьому проекті. Клінічне, сліпуче, гнітюче для одних і заспокійливе для інших, воно не залишає місця для таємниць, і змушує зіткнутись відвідувача з порожнечею. Штучне освітлення виокремлює сон з тіней, де він зазвичай ховається; енергія витрачається задля впевненості у безпеці. Саме тут зустрічаються дві нав’язливі ідеї сучасності.